Зміївський повіт

Петровка (Петрівка)

© Євген Панов (Біляївка)

Село Петрівка заснована у 1776 році на витоку річки Попільна. На час заснування відносилась до земель маєтку колезького радника Петра Титовича Бабіна (Бабинівка). Входило до складу Слов’янського повіту Катеринославського намісництва, з 1796 року у складі Павлоградського повіту Катеринославської губернії. З 1820 року у складі Зміївського повіту Слобідсько-Української (Харківської) губернії. Відносилась до парафії Петропавлівської церкви с. Отрада Зміївського повіту.

На 1816 рік власниця дружина штабс-капітана артилерії Марія Петрівна Чичеріна, народжена Бабина. Їй належало дворових людей та кріпаків 101 (40 – чоловіків та 61 – жінок). Зазначені родини: Тевляк, Соколов, Силин, Каплий, Половинка, Портяной, Тернопольченко, Грищенко, Карабут, Дегтярев, Середа, Котовенко, Чумаченко, Телеченко, Лисенко, Мидно… Напроти всіх стоїть примітка: «Достались по духовному завещанию от отца моего господина Коллежского советника Петра Петровича Бабина и поселены на 750 десятинах земли отведенной с его же Господина Бабина деревни Бабиновки».

Чоловіком власниці села Петрівка Марії Петрівни Бабиної був Олексій Миколайович Чичерін (народився близько 1782 р.), із дворян Катеринославської губернії. Службу розпочав юнкером у 7-му артилерійському полку, у відставці штабс-капітан. У 1823-1824 роки суддя Павлоградського повітового суду.

На 1835 рік власниця дружина штабс-капітана артилерії Марія Петрівна Чичеріна. Проживали дворових та кріпаків загалом 88 людей: (44 – чоловіка та 44 – жінок). Зазначені родини: Соколов, Портяной, Тернопольченко, Шевелев, Каплий, Тернопольченко, Дехтяренко, Кош***нко, Половинка, Грищенко, Карабут, Чумаченко, Лысенко, Середа, Лысий.

На 1850 рік власниця дружина штабс-капітана артилерії Марія Петрівна Чичеріна. Проживали дворових та кріпаків загалом 114 людей: (59 – чоловіків та 55 – жінок).

На 1858 рік власниця вдова штабс-капітана артилерії Марія Петрівна Чичеріна. Проживали дворових та кріпаків загалом 64 души: (23 – чоловіків та 41 – жінка). Зазначені родини: Тернопольченко, Шаповал, Портяной, Ильин, Гриценко, Шевелев, Каплей, Половинка, Силин, Соколов, Карабут. Шаповал, Лисой, Середа. Напроти половини прізвищ згаданих в ревізії стоїть примітка: «Переведены в 1858 году в Змиевской уезд хутор Варваровка... хутор Новоселовка».

До 1946 року в с. Петрівка була центром Петрівської сільської ради. Надалі сільраду перейменували на Суданську сільську раду з центром розміщення в селі Суданка (1998 року Суданська сільська рада переїхала до с. Біляївка – прим. редактора.)

До 1950 року в село Петрівка було центральною садибою колгоспу імені Кагановича.  В 1950 році колгосп ім. Кагановича об’єднався з колгоспом «Комунар» (с. Суданка).

За радянських часів Петрівка перебувала у складі Суданської сільської ради Олексіївського (Первомайського) району.

З 2020 року Петрівка в складі Біляївської сільської громади Лозівського району Харківської області.